PROJEKTY

Proces

Opracowaliśmy nowy, autorski proces wytwarzania teksturatów roślinnych, w których skład wchodzą surowce z polskich odmian roślin o wysokiej zawartości białka.

Technologia, którą wykorzystujemy opiera się na wykorzystaniu unikatowej konstrukcji ekstrudera modułowego i urządzeń peryferyjnych tworzących prototypową instalację technologiczną opracowaną w ramach prac projektowych. Dzięki opracowanej i przetestowanej technologii, efektywnie wdrażamy nowe teksturowane białka roślinne i analogi mięsa, niedostępne obecnie na rynku.

Jesteśmy nastawieni na działania ekologiczne, w tym minimalizowanie negatywnego wpływu na środowisko, poprzez używanie roślinnych surowców oraz ograniczanie odpadów produkcyjnych.

Produkty

Już wkrótce pojawi się gama naszych nowych produktów w postaci suchych teksturatów białek roślinnych oraz roślinnych analogów mięsa, produkowanych ze zbilansowanych mieszanek surowcowych, bez soi, z wykorzystaniem krajowych odmian roślin wysokobiałkowych z upraw NON-GMO, umożliwiających uzyskanie wysokiej zawartości białka i błonnika, a także związków bioaktywnych w produktach.

Nowe produkty, w różnych kształtach i rozmiarach, będą dedykowane odbiorcom hurtowym oraz producentom żywności wegańskiej, wegetariańskiej, produktów bezmięsnych, dań gotowych i żywności wygodnej jako półprodukt do wyrobów mięsopodobnych itp. w modelu biznesowym B2B.

Klienci

Nasze produkty kierujemy do firm z przemysłu spożywczego, których oczekiwania są zgodne z trendami żywieniowymi i preferencjami konsumentów wyrobów wegańskich/wegetariańskich i bezmięsnych o określonych cechach żywieniowych i jakościowych.

Nasze produkty dedykowane są odbiorcom hurtowym oraz producentom żywności wegańskiej, wegetariańskiej, produktów bezmięsnych, dań gotowych i żywności wygodnej jako półprodukt do wyrobów mięsopodobnych. Zapraszamy do kontaktu i współpracy.

Skip to content